2011. augusztus 20-án adták át a Harpa – Reykjavík Koncertterem és Konferenciaközpont épületegyüttesét. Reykjavik látványos koncertterme 164 millió euróból épült. A világszínvonalú, Olafur Eliasson dán-izlandi képzőművész együttműködésével tervezett komplexum építése 2008-ban maradt félbe, amikor az ország gazdasága a globális válság következtében a tönk szélére került. Bár a Harpát utóbb mégis befejezték, a World Trade Center Reykjavík névre keresztelt fejlesztés eredetileg tervezett további ütemei, így a 400 ágyas szálloda, a luxusapartmanok, a kereskedelmi központ és a Landsbanki pénzintézet új központja nem készül el.
A Harpa befejezése is kérdéses volt, mígnem a kormány 2008 végén úgy döntött: magára vállalja az építkezés fennmaradó költségeit. Izland első, erre a célra is épített koncertterme a nemzeti szimfonikus zenekar és az Izlandi Opera otthona lesz. Az első koncertet még májusban rendezték, azóta a koncertterem több mint százezer vendéget fogadott, köztük olyan, világszerte ismert zenészeket, mint a brit Jamie Cullum vagy Maria Joao Pires zongorista. A homlokzat kivilágításával azonban egészen augusztus 20-ig vártak.
A 43 méter magas, 28 ezer négyzetméteres épületet, pályázaton nyerve el a megbízást, a dán Henning Larsen Architects tervezte a helyi Batteríiđ építészirodával együttműködve. Az Olafur Eliasson ötlete alapján készült, kétrétegű déli homlokzatot szabálytalan formájú, de alapvetően hatszög alakú üvegelemek alkotják, amelyeket az izlandi tájra jellemző természetes bazaltoszlopok formája ihletett. Az eltérő síkba állított üvegelemek nappal a természetes fényben kaleidoszkópszerű összképet nyújtanak; ezt esténként mesterséges kivilágítás hozza létre.
A Harpában két étterem, egy izlandi specialitásokat kínáló bisztró, designbolt és zenei áruház is helyet kapott. A komplexumot a pécsi Kodály Központhoz hasonlóan vegyes jelleggel, zenei- és konferenciaközpontként fogják működtetni, itt azonban a két funkció két külön teremben helyezkedik el. Akár 1600 fő is helyet tud foglalni az ezer négyzetméteres, 23 méter belmagasságú Eldborg nagyteremben, amelyet speciálisan koncertekre terveztek, de flexibilis padlójának köszönhetően akár nemzetközi konferenciáknak is helyet tud adni.
A második legnagyobb terem a Silfurberg konferenciaterem, ez 750 fő elhelyezésére alkalmas. A kettő között, az épület második emeletén helyezkedik el a Norðurljós előadóterem, 540 négyzetméteres területén 450 vendéget tudnak leültetni. A legkisebb terem, a Kaldalón 195 fő fogadására alkalmas. A Harpa belsőépítészetére, különösen az üvegfallal megnyitott előcsarnokra a puritánság jellemző. Ennek csak részben oka a visszafogott költségvetés, szerepet játszik benne az a tervezői szándék is, amely a környező tájat a belső részeként, egyfajta dekorációként kezeli.
A Harpa arculatát, illetve a hangvillákból összeállított logót a The Icelandic Ad Agency tervezte. A komplexum felépítése egyébként 2011 márciusi adatok szerint 30 milliárd izlandi koronába, azaz körülbelül 49,5 milliárd forintba került, amelyet a 318 ezres lakosságszámú ország javarészt maga finanszírozott.